IMPLANTY ZĘBÓW

Czym są implanty?

Implantami zębów nazywamy niewielkie wszczepy umieszczane w tkankach kostnych szczęki lub żuchwy. Wyglądem przypominają one śrubki i są wykonane z biozgodnych materiałów, przede wszystkim tytanu lub jego mieszanki z tlenkiem cyrkonu. Główne zadanie implantów stanowi zastąpienie utraconych korzeni zębów oraz stworzenie podstawy do zamocowania odpowiedniej pracy protetycznej.

Implanty zębów Marki

Jakie uzupełnienia osadza się na implanty zębowe?

Jakie korzyści daje wszczepienie implantów zębowych?

Bezbolesne wszczepienie implantu zęba w Vision-Dent

W Vision-Dent dbamy o najwyższe standardy leczenia implantologicznego, dlatego zabiegi przeprowadzamy całkowicie bezboleśnie. Podstawą jest zastosowanie nowoczesnych znieczuleń miejscowych, które eliminują bolesne odczucia podczas każdego etapu postępowania.
Jeśli Pacjent odczuwa stres przed zabiegiem implantacji, może skorzystać ze znieczulenia ogólnego, czyli narkozy. Zostaje wówczas na czas zabiegu wprowadzony w stan uśpienia za pomocą anestetyków – środków podawanych drogą wziewną i iniekcyjną, które sprawiają, że w trakcie przeprowadzanego zabiegu nie dochodzi do stymulacji nerwowej, Pacjent jest więc pozbawiony odczuć i odruchów.

Szablony implantologiczne

W celu zwiększenia skuteczności leczenia posługujemy się specjalnymi cyfrowymi narzędziami, które pozwalają stworzyć tzw. szablony implantologiczne. Dokładnie oznaczają one miejsca, w które należy wszczepić implanty, co czyni procedurę znacznie mniej inwazyjną. Szablony implantologiczne tworzymy na podstawie dokładnej tomografii komputerowej oraz pobranych skanów jamy ustnej. Dzięki temu są ściśle dopasowane do warunków anatomicznych jamy ustnej i pozwalają tak precyzyjnie wszczepić implanty. Wspomniane szablony mają postać specjalnych nakładek z oznaczeniami umieszczenia „śrubek”.

Komfortowe leczenie zębów w Vision-Dent

Zadzwoń i zapytaj o dogodny termin konsultacji

📞 Ząbki: 735 21 26 26 lub 📞 Marki: 735 24 60 66

Leczenie implantologiczne w kilku krokach

  1. Postępowanie zaczynamy od konsultacji. To pierwsza wizyta, podczas której określamy potrzeby Pacjenta i wykonujemy diagnostykę. Następnie tworzymy plan leczenia oraz kosztorys, aby wszystkie szczegóły były jasne.
  2. Podczas kolejnej wizyty zajmujemy się wszczepieniem implantów (jeśli nie były potrzebne dodatkowe zabiegi). Zabieg zajmuje przeważnie kilkadziesiąt minut, chociaż zależy to od przypadku.
  3. Po wszczepieniu implantów skanujemy jamę ustną, aby uzyskać jej wirtualne wyciski. Na ich podstawie zostanie stworzona praca protetyczna.
  4. Na czas gojenia Pacjent zostaje wyposażony w tymczasowe uzupełnienie (jeśli jest konieczne), aby mógł normalnie funkcjonować.
  5. Podczas gojenia technik dentystyczny we współpracującym z nami laboratorium protetycznym tworzy uzupełnienie, dbając o najdrobniejsze szczegóły.
  6. Po zakończeniu okresu gojenia Pacjent zostaje zaproszony na ostatnią wizytę, podczas której trwale mocujemy uzupełnienie w jamie ustnej.

Czy implanty zębów można wszczepić w każdej sytuacji?

Chociaż wszczepienie implantów stomatologicznych ma niewiele przeciwwskazań, to istnieją jednak pewne przeszkody. Pierwszą i najczęstszą z nich jest niewystarczająca ilość tkanek kostnych w szczęce lub żuchwie. Implant nie mógłby nabrać docelowej stabilności, a po obciążeniu pracą protetyczną po prostu by wypadł. W takiej sytuacji przeprowadza się zabiegi odbudowujące kościec, np. sterowaną regenerację lub podniesienie dna zatoki szczękowej.

Rzadziej występującymi, lecz równie ważnymi przeciwwskazaniami do leczenia implantologicznego są choroby przyzębia, nowotwory jamy ustnej, nieunormowana cukrzyca lub przyjmowanie niektórych leków. Aby wyeliminować prawdopodobieństwo powikłań podczas lub po zabiegu, przeprowadza się najpierw kompleksową diagnostykę.

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli interesuje Cię kompleksowe leczenie stomatologiczne, Vision-Dent spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Wszystkie zabiegi niezbędne w ramach procesu przeprowadzamy na miejscu, łącznie z kompleksową diagnostyką. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer 📞 Ząbki: 735 21 26 26 lub 📞 Marki: 735 24 60 66 lub wypełniając formularz.

Najczęściej zadawane pytania o implanty
Czy implanty można wszczepić w każdym wieku?
+
Nie istnieje górna granica wieku, w którym można poddać się implantacji. Zabieg ten nie jest natomiast wskazany u osób niepełnoletnich, ponieważ nie mają jeszcze w pełni ukształtowanego układu kostnego.
Czy istnieją przeciwwskazania do leczenia implantologicznego?
+
Pewne czynniki utrudniają przeprowadzenie implantacji, nie są to jednak zwykle przeszkody całkowicie uniemożliwiające zabieg – wymagają z reguły po prostu podjęcia pewnych dodatkowych działań. Dotyczy to między innymi niektórych przewlekłych chorób, jeśli są one nieuregulowane – na przykład cukrzycy, chorób stawów i układu krążenia. Pacjenci z takimi chorobami mogą oczywiście mieć implanty, ale ich stan musi znajdować się pod kontrolą specjalisty.
Jak długo trwa wszczepienie implantu?
+
Wszczepienie pojedynczego implantu nie jest czasochłonnym zabiegiem – zajmuje około pół godziny. To sprawia, że podczas jednej wizyty można nawet kilka implantów wprowadzić w tkankę kostną.
Implanty zębów

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!