STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna to dziedzina medycyny, która cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Roztacza ona przed nami szeroką gamę technik, których zadaniem jest upiększenie uśmiechu oraz wyglądu całej twarzy. Znakomicie uzupełnia ona tradycyjne leczenie zębów, przyczyniając się do korekty koloru oraz kształtu uzębienia. Oto zabiegi i rozwiązania, które stosujemy w jej ramach.

stomatologia estetyczna Ząbki

Wybielanie lampą

Zależy Ci na uzyskaniu efektu olśniewających zębów? Jeśli tak, zainteresuje Cię wybielanie lampą. To jedna z najpopularniejszych, a przede wszystkim najskuteczniejszych form wybielania. W jej ramach precyzyjnie utleniamy przebarwienia przy zastosowaniu aktywnego tlenu. Dotyczy to nie tylko przebarwień powierzchniowych, ale również tych znajdujących się głęboko w strukturze zęba.

Podczas zabiegu możemy rozjaśnić zęby aż o kilka odcieni. Co więcej, daje on o 30% lepsze efekty w porównaniu do wybielania nakładkowego, a uzyskane rezultaty są wręcz spektakularne. Kiedy go przeprowadzamy, stosujemy specjalny żel wybielający. Zawarte w nim składniki uaktywnia lampa, która emituje tak zwane zimne światło. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę i jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny. Efekt jest widoczny jeszcze przed opuszczeniem fotela stomatologicznego.

Komfortowe leczenie zębów w Vision-Dent

Zadzwoń i zapytaj o dogodny termin konsultacji

📞 Ząbki: 735 21 26 26 lub 📞 Marki: 735 24 60 66

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to kolejny zabieg, który pozytywnie wpływa na estetykę uśmiechu. Na początku należy odwiedzić nasz gabinet, abyśmy mogli wykonać skan Twojego uzębienia. Na tej bazie przygotowywane są specjalistyczne nakładki, które wręczamy Pacjentowi wraz ze strzykawkami zawierającymi żel wybielający. Kolejne etapy wybielania odbywają się już w domu.

Powinieneś nosić nakładki zwykle przez 3-4 godziny dziennie lub zakładać je na noc. Oprócz tego musisz stosować odpowiednią pastę do zębów (przeznaczoną dla osób z nadwrażliwością) oraz przestrzegać białej diety. Efekty takiej formy wybielania zazwyczaj można zauważyć już po pierwszej nocy. Aby uzyskać stabilne rezultaty, trzeba jednak poczekać od 10 do 14 dni. Po 6-12 miesiącach można, w razie potrzeby, przeprowadzić zabieg ponownie.

Wypełnienia inlay oraz onlay

Wypełnienia inlay i onlay są to nowoczesne wypełnienia protetyczne, które na pierwszy rzut oka przypominają korony. Stosuje się je w przypadku odbudowy poważnych ubytków – tam, gdzie standardowe wypełnienia nie zdałyby egzaminu. Jednocześnie uszkodzenia nie powinny być na tyle rozległe, aby konieczne było zastosowanie koron protetycznych.

Wypełnienia inlay i onlay tworzone są z porcelany. W porównaniu do tradycyjnych plomb wyróżniają się one większą wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie i wypłukiwanie, co z kolei sprawia, że lepiej zabezpieczają zęby przed próchnicą. Dzięki nim można uzyskać efekt korony z guzkami – kształt imitujący prawdziwą powierzchnię zęba. Inlay to wkład koronowy, który osadza się na powierzchniach żujących oraz stokach guzków – bez ich szczytów. Onlay to z kolei wkład, który pokrywa również szczyty guzków.

Komfortowe leczenie zębów w Vision-Dent

Zadzwoń i zapytaj o dogodny termin konsultacji

📞 Ząbki: 735 21 26 26 lub 📞 Marki: 735 24 60 66

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to rozwiązanie, które potrafi błyskawicznie odmienić wygląd uśmiechu. Wykonywane są one z tego samego materiału, który zwykle wykorzystuje się do uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Kompozyt, bo o nim mowa, jest stosunkowo wytrzymały. Daje też możliwość doboru idealnego odcienia do reszty zębów. Zakładanie takiej licówki polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zewnętrzną uzębienia.

Licówki kompozytowe można łatwo zmodyfikować, np. dodając część materiału. Co więcej, można w pełni cofnąć ich aplikowanie. Stanowią one alternatywę dla droższych licówek porcelanowych. W przeciwieństwie do nich, nie wymagają one także z reguły szlifowania zębów (choć niekiedy jest to konieczne). Ich zakładanie odbywa się podczas zaledwie jednej wizyty. Efekt utrzymuje się średnio od 2 do 5 lat.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie nakładki przyklejane do powierzchni zębów. Wykonane są z porcelany i nadają bardziej estetyczny wygląd każdemu uśmiechowi, zmieniając kształt i kolor uzębienia. Wyglądają też bardziej naturalnie niż licówki kompozytowe – pod względem barwy i przezierności najbardziej przypominają nasze zęby. Zwykle utrzymują się od 7 do 10 lat, choć zdarza się, że wytrzymują one ponad dekadę.

Licówki porcelanowe zapewniają nie tylko wspaniały efekt estetyczny, ale chronią też tkanki twarde zęba. Warto je stosować przy rozległych problemach związanych z wyglądem zębów, np. przy dużych przebarwieniach czy złamaniach brzegów zębów, ale także w przypadku diastemy. Świetnie nadają się również przy ubytkach przyszyjkowych oraz erozji szkliwa.

Przebudowa zwarcia flow-injection

Przebudowa zwarcia flow-injection umożliwia estetyczną rekonstrukcję powierzchni zębów. Wykorzystujemy podczas tej metody cyfrowe projektowanie, dzięki czemu gotowe uzębienie nie wygląda płasko i sztucznie, wręcz przeciwnie – zapewnia piękny efekt wizualny. Co więcej, w ten sposób możemy szybko i bezinwazyjnie wykonać korektę zębów.

W tym przypadku możesz samodzielnie wybrać kolor zębów i to jaki tylko Ci się spodoba. Projektujemy kształt oraz wielkość uzębienia na bazie Twojego, ale także na podstawie Twojej mimiki. Później możesz je przymierzyć i sprawdzić, jak całość się prezentuje. Jeśli cokolwiek Ci się nie spodoba, jesteśmy w stanie bez problemu nanieść poprawki, aż do uzyskania idealnego efektu.

Dowiedz się więcej!

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej, zapraszamy do Vision-Dent. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 📞 Ząbki: 735 21 26 26 lub 📞 Marki: 735 24 60 66 lub wypełniając formularz.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące stomatologii estetycznej
Jak długo trzeba czekać na efekty wybielania?
+
Czas oczekiwania zależy od zastosowanej metody. Wybielanie nakładkowe wymaga używania nakładek przez okres wynoszący od dwóch do czterech tygodni, aby osiągnąć zamierzony efekt. Inaczej jest w przypadku wybielania lampą, które jest przeprowadzane w całości w ciągu jednej wizyty w gabinecie i daje natychmiastowy efekt.
Jaka jest żywotność licówek?
+
Licówki kompozytowe z czasem mogą ulegać odkształceniom i przebarwieniom, dlatego zaleca się, by wymieniać je co 5 lat. Licówki porcelanowe odznaczają się większą trwałością – jeżeli odpowiednio dba się o higienę jamy ustnej, to nawet przez dwadzieścia lat mogą dobrze spełniać swoje funkcje estetyczne.
Jak dbać o licówki?
+
O licówki należy dbać podobnie jak o naturalne zęby, czyli pamiętać, aby regularnie i dokładnie je myć. Poza tym przez pierwsze dni po założeniu licówek zaleca się stosowanie białej diety, czyli unikanie produktów, które zawierają substancje barwiące, a zatem na przykład porzeczek, buraków i soków owocowych.
Stomatologia estetyczna

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!